VLOG: Salzburg – Mozartovo mesto s alpskými panorámami

 • LOKALITA:

  Salzburg, Rakúsko

 • TYP VÝLETU:

  mestský, vzdelávací

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  2-3 dni

 • JEDLO

  tradičná rakúska kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

SALZBURG

Mozartovo mesto s nádherným historickým centrom a alpskými panorámami

👉Salzburg je je štvrtým najväčším mestom Rakúska a je hlavným mestom spolkovej krajiny Salzbursko. Toto nádherné mesto leží na rieke Salzach na úpätí Salzburských Álp, vďaka ktorým je centrum Salzburgu obkolesené nádhernými výhľadmi.

👉Ideálny čas, ktorý potrebujete na návštevu Salzburgu sú aspoň 2-3 dni, aby ste navštívili aspoň zopár pamiatok, dobrých reštauracií, či kaviarní a nasali tak atmosféru tohto historického mesta. My sme sa do Salzburgu vybrali v januári a strávili sme tu 4 dni, z toho jeden deň sme vycestovali vlakom do neďalekej nemeckej metropoly – Mníchova. Vlog o našej návšteve Mníchova si môžete pozrieť TU.

👉Salzburg sa nám veľmi páčil a vďaka výhodnej 3-dňovej Salzburg Card za 40€ pre 1 osobu sme mali možnosť navštíviť mnoho zaujímavých miest:

Haus der Natur – so svojím vedeckým centrom ukazuje prírodu v tej najvzrušujúcejšej podobe na 7 000 m² výstavnej plochy: od dinosaurov po podmorské svety, od mesačných scenérií po ľudské telo – expozícií je neúrekom a vyhraďte si na toto múzeum aspoň 3 hodiny.
DomQuartier – je jedinečným kultúrnym vrcholom v srdci mesta Salzburg. V nádherných reprezentačných miestnostiach ožíva história a prehliadka múzea vám tiež umožní vychutnať si impozantný výhľad na samotné mesto.
Weihnachtsmuseum – Salzburské vianočné múzeum pozostáva zo zaujímavej kultúrno-historickej zbierky, ktorá je v Európe jedinečná. Špeciálne zberateľské predmety na výstave zbierala Ursula Kloiber takmer 50 rokov a prezentuje sa pod mottom: “Sviatky medzi adventom a Novým rokom v rokoch 1840-1940”.
Fortress Hohensalzburg – na pevnosť sa dostanete pešo alebo lanovkou, keďže sa nachádza vysoko nad strechami barokovej historickej štvrte. Je to najväčší zachovaný hrad v strednej Európe, tento znak Salzburgu ponúka 360-stupňový výhľad na mesto a jeho okolie.
Mozartov rodný dom – W.A. Mozart sa narodil v roku 1756 v na Getreidegasse č. 9 v Salzburgu. Dnes je Mozartov rodný dom jedným z najnavštevovanejších múzeí v Rakúsku a je absolútnym vrcholom predovšetkým pre fanúšikov Mozarta.
Mirabell Palace – palác známy svojimi romantickými záhradami najmä v lete a Mramorovou sálou, kde kedysi  koncertovali ľudia ako Leopold Mozart a jeho deti, Wolfgang a Nannerl. V súčasnosti sa v ňom pravidelne konajú svadby, konferencie a odovzdávania cien.

Čo sa gastronómie a kaviarní týka, Salzburg bol v tomto naozaj TOP ! Najväčší zážitok sme mali z večere v indickej reštaurácii Taj Mahal, ktorá je tak vychýrená, že je treba rezervácie vopred. Kaviareň s najkrajšou atmosférou bol 220Grad Rupertinum, ktorá je súčasťou Múzea moderného umenia. Ako jedna z mála kaviarní v Salzburgu ponúkala kvalitnú výberovú kávu a tunajšie capuccino bolo chuťovo dokonalé ! Vo všetkých ostatných salzburských kaviarňach nás prekvapil zvyk servírovania kávy z automatu.

Žiadny turista, ktorý navštívi Salzburg nesmie vynechať návštevu cukrárne s kaviarňou menom Fürst. Salzburský cukrár PAUL FÜRST vytvoril v roku 1890 dnes už svetoznámu “mozartovu guličku” (Salzburger Mozartkugel). Jeho znamenitý výtvor vyrobený z marcipánového a pistáciového jadra obaleného v nugáte a máčaného v tmavej čokoláde sa rýchlo stal najobľúbenejšou sladkosťou v celom Rakúsku. Originál mozartovej guličky je len jeden – je zabalená v striebornej fólii s modrým Mozartovým portrétom a vyrobené v Confiserie FÜRST v Starom Meste Salzburgu. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *