VLOG: Mníchov – hlavné mesto Bavorska

 • LOKALITA:

  Mníchov, Nemecko

 • TYP VÝLETU:

  mestský, poznávací

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  min. 1 deň

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  Marienplatz, Viktualien Markt, Radnica, Kostol sv.Petra, BMW múzeum, Asamkirche, Octoberfest

 • JEDLO

  pivo, praclíky, šišky & nemecká kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️

MNÍCHOV

Navštívte s nami hlavné a najľudnatejšie mesto Bavorska !

👉Mníchov je hlavné a najľudnatejšie mesto Bavorska. S populáciou 1,5 milióna obyvateľov k je tretím najväčším mestom v Nemecku, po Berlíne a Hamburgu.

👉Po nástupe nacistov k moci bol Mníchov vyhlásený za „hlavné mesto hnutia“ a v roku 1938 tu bola podpísaná Mníchovská dohoda. Mesto bolo počas druhej svetovej vojny ťažko zbombardované, avšak obnovilo väčšinu svojej tradičnej panorámy mesta.

👉Mníchov je dnes globálnym centrom umenia, moderných technológií a cestovného ruchu a má veľmi vysokú úroveň a kvalitu života. Je to jedno z najprosperujúcejších a najrýchlejšie rastúcich miest v Nemecku. Početné mníchovské architektonické a kultúrne atrakcie, športové podujatia, výstavy a každoročný Oktoberfest priťahujú enormný cestovný ruch.

👉Návšteva Mníchova nás prekvapila pozitívne aj negatívne. V mníchovských uliciach centra bolo neskutočné množstvo ľudí, vládol tu ruch veľkomesta a nočný život, kde sa mníchovčania stretávajú na pive, či miešaných drinkoch.

👉Naopak historická časť mesta sa niesla v tradičnom duchu a architektúra mesta, kostolov a kultúrno-historických budov bola úchvatná. Navštívili sme niekoľko kostolov v samotnom centre, napr. Asamkirche, Peter´s Kirche či Michael´s Kirche a atmosféra týchto duchovných miest bola priam magická. Pri návšteve Peter´s Kirche  priamo v centre nemôže žiadny turista vynechať výstup na kostolnú vežu, odkiaľ si môžete vychutnať jeden z najkrajších výhľadov na Mníchov.

👉Pri návšteve Mníchova nemožno vynechať návštevu Viktualienmarkt v srdci starého mesta Mníchova, ktorý bol pôvodne farmárskym a bylinkovým trhom. Dnes je Viktualienmarkt obľúbeným miestom pre fajnšmekrov a gurmánov a pre návštevníkov, ktorí tu nájdu všetko, po čom ich srdce túži, od tradičného bavorského tovaru až po exotické ovocie.

👉Gurmánskym zážitkom pre nás bol tradičný mníchovský podnik Schmalznudeln neďaleko Viktualien Markt, ktorý musíte navštíviť kvôli tradičným bavorským šiškám a sladkému pečivu.

👉Povinnou návštevou každého návštevníka Mníchova je taktiež hostinec Hofbräuhaus, ktorý čapuje tradičné vlastné pivo a zaujímavosťou je, že ho vlastní bavorská krajinská vláda. Má svoju históriu ako kráľovský pivovar v Bavorskom kráľovstve a jeho atmosféra je nezameniteľná – pozrite si v závere nášho videa ! Tento pivovar vlastní jeden z najväčších stanov na Oktoberfeste, čiže o jeho kvalite a popularite v Nemecku nemožno pochybovať.

👉Návštevu Mníchova odporúčame, naozaj stojí za to, avšak pripravte sa na ruch veľkomesta a taktiež si pripravte o niečo vyšší budget 🙂 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *