VLOG: Untersberg – nádherné panorámy neďaleko Salzburgu

 • LOKALITA:

  Salzburg, Rakúsko

 • TYP VÝLETU:

  turistický, dobrodružný, prírodný

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  min. 1 deň

 • JEDLO

  tradičná rakúska kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

UNTERSBERG

Nádherné panorámy zo zasneženého vrchu Untersberg, ktorý sa týči nad Salzburgom!

👉Poďte sa so mnou pozrieť na nádherné zimné panorámy zo zasneženého vrchu Untersberg s výškou 1853 metrov, ktorý sa týči nad neďalekým Salzburgom !

👉Na vrchol sa jednoducho dostanete lanovkou, ktorá premáva každú polhodinu a jazda trvá necelých 10 minút. Cena obojsmerného lístka je 28 eur pre dospelého a  14,50 eur pre deti. K lanovke vás pohodlne zavezie autobus č.25 za zhruba polhodinu zo salzburskej hlavnej stanice alebo Mirabellplatz.

👉Výškový rozdiel medzi údolnou stanicou lanovky v Grödig/St. Leonhard (456 m) a vrcholovou stanicou Geiereck (1 776 m) je až  1 320 m. Z vrcholu Untersberg sa otvára nádherný výhľad na Salzburg, údolie Rositten a tirolské, salzburské a bavorské alpské masívy. V zime je magnetom pre miestnych lyžiarov, v lete pre turistov, horolezcov a paraglajdistov.

👉Z hornej stanice lanovky vedú krátke a ľahké chodníky k neďalekým vyhliadkam na Geiereck (1805 m) a Salzburg Hochthron (1853 m), zatiaľ čo iné vás zavedú hlbšie do Álp.

👉O hore Untersberg sa hovorí množstvo podivuhodných príbehov. Podľa rôznych legiend je hora domovom zemských duchov, víl, kúzelníkov, čarodejníc a iných tvorov.

👉Občerstviť sa môžete v miestnej reštaurácii, ktorá sa nachádza priamo pri stanici lanovky. Tradičné rakúske špeciality ako viedenský rezeň, či cisársky trhanec lákajú turistov a miestnych svojou vôňou a chuťou. My sme si dali viedenský rezeň, ktorý bol výborný a zohriali sme sa teplým punčom

👉 Výlet na Untersberg bol naozaj krásnym zážitkom, ktorý si určite pri najbližšej návšteve Salzburgu zopakujeme a taktiež ho odporúčame aj Vám !

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *