Rabenhorst 5 dňová detoxikačná kúra

Recenzia: RABENHORST 5-dňová detoxikačná kúra

Detoxikácia – alebo detox – je momentálne veľmi populárnym slovom. Je spojené nielen s pozitívnymi aj negatívnymi názormi.

V tomto článku vám prinášam moju skúsenosť s 5-dňovou detoxikačnou kúrou Rabenhorst, jej priebeh a moje pocity počas nej a po jej skončení. Túto kúru som si vybral kvôli tomu, že som potreboval odľahčiť moje trávenie po tažších jedlách, ktoré u mňa prevažovali v poslednom období. Mojim cieľom teda nebolo chudnutie, ani detoxikácia v pravom slova zmysle. Kúra však predčila moje očakávania a pocit, ktorý po nej nasledoval ma príjemne prekvapil. Viac sa už dočítate v článku…

Čo je detox a je vôbec potrebný?

Detoxikácia zvyčajne znamená dodržiavať špecifickú diétu alebo používať špeciálne produkty, o ktorých odborníci tvrdia, že dokážu pomôcť organizmu zbaviť sa toxínov, čím môžu pomôcť zlepšiť zdravotný stav a podporiť chudnutie.

Každé ľudské telo je skutočne dobre vybavené na odstraňovanie toxínov a zdravý organizmus na to nepotrebuje špeciálne diéty, či doplnky výživy. To znamená, že môžete tento prirodzený detoxikačný systém vášho tela iba podporiť rôznymi metódami.

Môže sa napríklad stať, že ste za posledné obdobie konzumovali ťažšie jedlá a váš tráviaci systém je zaťažený viac ako obvykle, prípadne sa chcete začať stravovať zdravšie a neviete ako začať a potlačiť chuť na nezdravé jedlá.

V tom prípade je Rabenhorst 5-dňová detoxikačná kúra, ktorá pozostáva z piatich odporúčaných BIO zeleninových a ovocných štiav v presne stanovenom poradí, ten správny krok vpred ako podporiť vaše zdravie.

Šťavy Rabenhorst sú bez konzervačných látok a farbív. Túto kúru zostavila dietologička Anita Klima, ktorá primárne slúži na odľahčenie organizmu, naštartovanie metabolizmu a prečistenie čriev. 

Prosíme zvážte pred začatím kúry konzultáciu s vašim lekárom, či lekárnikom, či je pre vás vhodná.

Aký je priebeh detoxikačnej kúry Rabenhorst?

Samotná kúra pozostáva z 5 ovocných a zeleninových štiav v BIO kvalite, ktorých poradie užívania je presne stanovené.

Počas detoxu reálne nehladujete, keďže prijímate potravu 5x denne v malom množstve a ku konkrétnej šťave je odporúčané pridať plátok ražného chleba (nekysnutého).

Najdôležitejšie počas tejto kúry však je prijímať dostatočné množstvo tekutín – odporúča sa vypiť min. 2-3 litre čistej vody denne, čím prirodzené prečistenie podporíte a organizmus nebude dehydratovaný. 

Počas detoxikačnej kúry Rabenhorst sa stravujete nasledovne počas 5 po sebe idúcich dní:

Raňajky: 1,5dl RABENHORST šťava + 2 krajce ražného chleba
Desiata: 1,5dl RABENHORST šťava + 1 krajec ražného chleba
Obed: 1,5dl RABENHORST šťava + 2 krajce ražného chleba
Olovrant: 1,5dl RABENHORST šťava + 1 krajec ražného chleba
Večera: 1,5dl RABENHORST šťava + 1 krajec ražného chleba

Odporúča sa taktiež dodržať poradie štiav nasledovne:

1. deň: Pšeničná tráva koktejl
2. deň: Zeleninová šťava
3. deň: Ananásová šťava
4. deň: Cviklová šťava
5. deň: Mrkvová šťava
Po skončení kúry sa odporúča udržiavacia diéta po dobu min. 3-5 dní.

O značke RABENHORST

Pred viac ako 200 rokmi sa história nemeckej firmy Rabenhorst začala založením vinárstva pri nemeckom meste Bonn. V roku 1898 Rabenhorst vyrobil prvé liečivé prírodné víno bez alkoholu pasterizáciou hroznovej šťavy. Za viac ako 120 rokov získala firma množstvo skúseností ako výrobca prírodných štiav. V súčasnosti je Rabenhorst výrobcom vysoko kvalitných prémiových ovocných a zeleninových štiav v BIO kvalite. 

KÚPIŤ DETOX KÚRU Pozrieť ponuku značky RABENHORST

1. deň: Pšeničná tráva

Tento BIO koktejl je vyrobený z pšeničnej trávy so zeleným čajom, jablkom, agávovým sirupom, citrónovou šťavou a mikroriasami je nabitý vitamínmi a minerálmi. Obsah ovocia tohto nápoja je 25%. Pšeničná tráva je vynikajúcim zdrojom mnohých rôznych vitamínov a minerálov – má obzvlášť vysoký obsah vitamínov A, C a E, ako aj železa, horčíka, vápnika a aminokyselín. Ako všetky zelené rastliny, aj pšeničná tráva obsahuje chlorofyl, typ zeleného rastlinného pigmentu s mnohými zdravotnými benefitmi.

Zelená pšenica – kokteil: BIO šťava zo zelenej pšeničnej trávy, extrakt z BIO zeleného čaju (voda, BIO zelený čaj 0,1%), BIO jablková šťava (22%), BIO sirup z agáve, BIO citrónová šťava (3%), BIO mikro riasa Spirulina (0,2%), stabilizátor: pektín

Prvý deň kúry začal dobre a koktejl z pšeničnej trávy chutil naozaj dobre. Pripomínal mi chuť aromatického zeleného čaju. Hlad som vďaka ražnému chlebu necítil, taktiež som mal dosť energie počas dňa. 

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

2. deň: Zeleninová šťava

Organická zeleninová šťava z paradajok, mrkvy, červenej repy, uhorky, zeleru, cibule, kyslej kapusty – 100% čistá šťava. Vychutnajte si túto lahodnú šťavu, ktorá starostlivým spracovaním zachováva živiny každej zeleniny. Táto šťava je vhodná aj mimo 5-dňovej kúry ako raňajkový nápoj s nízkym obsahom kalórií pre zdravý začiatok dňa. 

Zeleninová šťava: BIO paradajky, BIO mrkva *, BIO červená repa *, BIO uhorka *, BIO zeler *, BIO kyslá kapusta * (BIO biela kapusta, morská soľ), BIO cibuľová šťava, morská soľ, BIO petržlenová vňať, BIO bazalka, BIO ligurček, BIO kôprová šťava, BIO citrónová šťava (* mliečne fermentované/kvasené)

Na zeleninovú šťavu som sa tešil najviac, keďže mi chuťovo aj hustejšou konzistenciou pripomínala zeleninovú polievku. Niekomu však môže vadiť jej slanšia chuť. Druhý deň kúry prebehol bez problémov, hlad som necítil a zeleninová šťava mi chutila !

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

3. deň: Ananásová šťava

Vychutnajte si čistú exotickú ovocnú príchuť ananásov vyzretých na slnku. Ananásy používané v ananásovej šťave rastú na starostlivo vybraných plantážach za ideálnych podmienok s ohľadom na slnečné svetlo a klímu. Ananásová šťava je obzvlášť bohatá na mangán, meď a vitamíny B6 a C. Tieto živiny hrajú dôležitú úlohu v zdraví kostí, imunite, hojení rán, produkcii energie a syntéze tkanív.

Ananásová šťava obsahuje: 100% ananásová šťava

Tretieho dňa a ananásovej šťavy som sa obával asi najviac, nakoľko sa jedná o sladkú ovocnú šťavu po celý deň. Chuť bola však veľmi dobrá a tým, že som sa preklenul do 2. polovice kúry, bol som motivovaný vydržať a pokračovať 🙂

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

4. deň: Cviklová šťava

Rabenhorst starostlivo vyberá plody červenej repy tej najvyššej kvality, ktoré ihneď po zbere spracováva na vysokokvalitnú šťavu a následne plní do fliaš. Toto jemné spracovanie vytvára čistú šťavu s plnosťou svojich  prírodných zložiek. Červená repa je prirodzene bohatá na draslík – ten prispieva k udržaniu normálneho krvného tlaku. Navyše má nízky obsah kalórií a prakticky žiadny tuk.lórií a prakticky žiadny tuk.

Cviklová šťava obsahuje: BIO šťava z červenej repy, BIO citrónová šťava

Štvrtý deň bol náročnejší, keďže pocit hladu sa vo mne znásoboval. Cviklová šťava bola však celkom sýta a vďaka citrónovej šťave aj celkom chutná. Výrazne pomohla k prečisteniu čriev a k cviklovej šťave som sa rozhodol vrátiť aj po skončení 5-dňovej kúry.

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

5. deň: Mrkvová šťava

Lahodná šťava, ktorá si cez strarostlivé spracovanie zachováva živiny a kvalitu zeleniny. Mrkvová šťava je nabitá vitamínom A a má vysoký obsah vitamínov C a K. Obsahuje tiež rastlinné zlúčeniny nazývané karotenoidy, ktoré pôsobia ako antioxidanty.

Mrkvová šťava obsahuje: BIO mrkvová šťava, BIO citrónová šťava

Je tu posledný deň kúry a čakala ma mrkvová šťava. Bál som sa ako bude chutiť, no prekvapila ma svojou lahodnou chuťou v kombinácii s citrónovou šťavou. Celkovo sa cítim odľahčený, schudol som 3kg a teším sa na koniec kúry 🙂

Braňo Martinský

EKO-BIO-NATURA.SK

EKO-BIO-NATURA odporúča

Rabenhorst prírodná šťava Krvný tlak 

Lahodná organická šťava s prírodným draslíkom z červenej repy a ovocia.

Rabenhorst prírodná šťava Multivitamín

Jedinečná chuť šťavy z 11 harmonicky vyvážených ovocí a provitamínom A.

Rabenhorst prírodná BIO šťava Detox

Organická ovocno-zeleninová šťava s obsahom vitamínu C.

Upozornenie: Poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom o vhodnosti detoxikačnej kúry vzhľadom na váš zdravotný stav, prípadne na možné interakcie s liekmi, ktoré užívate.

  • vlastné obrázky EKO-BIO-NATURA.SK

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *