detox organizmu

Detoxikácia organizmu

Veľa z vás už vyskúšalo detox organizmu hlavne na jar. Je viacero spôsobov ako vyčistiť svoje telo od škodlivých toxínov nielen počas jari a cítiť sa tak oveľa lepšie a zdravšie. 

V tomto článku vám popíšeme tipy na jarný detox počas 7 dní, ktorý funguje a vaše telo sa Vám určite odvďačí. Dôležité je si uvedomiť, aká nevyhnutná je úprava stravy a príprava ideálneho jedálnička počas detoxikačného diétneho plánu.  Veľmi prínosným benefitom pri detoxe tela je aj chudnutie bez jojo efektu. Pokiaľ samozrejme po detoxikačnej kúre nezačnete znovu konzumovať nezdravé potraviny a mať zlú životosprávu. 

V tomto článku sa dozviete:

Stravovací plán pred začatím detoxu tela

Mali by ste v prvom rade začať stravovacím plánom a tak sa pripraviť na to, čo budete počas detoxu konzumovať.

Odporúčame 5 dní pred začatím očistnej kúry vylúčiť zo svojho jedálnička alkohol, cigarety, rafinované cukry, kávu, nasýtené  tuky a polotovary.  Správne trávenie a vstrebávanie živín sú spolu so správnym spracovaním toxínov v pečeni nevyhnutnou súčasťou vášho zdravia. Počas týchto piatich dní sa telo postupne pripraví na očistu tela a tak mu nespôsobíte šok. 

Naopak by ste do svojho jedálnička mali pridať vlákninu, aby vaše hrubé črevo bolo čisté a tak vylučovalo nestrávené zvyšky potravy efektívne. Velké množstvo vlákniny obsahuje ako už určite viete príjem čerstvej zeleniny a ovocia, ale aj napríklad chia semienka, chlorella, prípadne psyllium.

Ďalej konzumácia bielkovín pochádzajúcich hlavne zo zeleniny, strukovín, nízkotučných mliečnych jogurtov, orechov a chudých živočíšnych zdrojov.

Pitný režim a detox

V rámci takzvanej detox prípravy, ale aj počas nej dodržujte pitný režim, ktorý pomôže v procese detoxikácie vo vašom organizme. Približne 60 až 70 % celkovej hmotnosti nášho tela tvorí voda a počas dňa bežne vylúčime 2 až 3 litre vody z organizmu. Všeobecne  platí,  že by sme mali počas dňa prijať  minimálne 1,5 až 3 litre tekutín. To je veľmi dôležité, aby telo malo dostatok tekutín a neustále sa prečisťovalo. 

Ako stres vplýva na trávenie

Podľa vedeckej štúdie, stres je ďalším faktorom, ktorý pôsobí na váš žalúdok, tenké a hrubé črevo a teda celkovo na vaše trávenie. Priznajme si koľkí z nás pri strese siahneme aj po nezdravých potravinách a doslova stres zajedáme. 

V dnešnej dobe sa je ťažko vyhnúť stresu, ale existujú oveľa lepšie antistresové techniky, ako sa prepchávať nezdravým jedlom. Vyskúšajte pobyt v prírode na čerstvom vzduchu, prípadne relax, ktorý si viete dopriať aj doma či už relaxačnou hudbou, alebo aromaterapiou.

7-dňová očista organizmu

Tak a keďže už ste prešli päťdňovou detox prípravou môžeme prejsť priamo k 7-dňovému detoxu. Vybrali sme pre vás dva tipy detox kúr a je na vás, ktorá vám bude lepšie vyhovovať. Z vlastných skúseností máme dobrú odozvu na detox kúru so sirupom Neera. 

V ďalšom článku prikladáme aj jedálniček, ktorý má taktiež velký efekt na celkovú detoxikáciu tela po skončení 7-dňového detoxu, zlepšenie vášho zdravia a udržanie zdravého životného štýlu aj po skončení detox kúry. Takže v oboch prípadoch spravíte dobre a niečo prospešné pre svoje zdravie. Budete sa cítiť oveľa lepšie a nejaké to kilečko aj zhodíte. 

7-dňová kúra s prírodným sirupom Neera

Ak sa chystáte zmeniť svoj zdravotný štýl prírodná detoxikačná kúra NEERA je pre Vás to pravé.

Ako informuje výrobca, sirup NEERA je veľmi účinná forma diéty, ktorá prečisťuje náš organizmus a zároveň nahrádza bežnú potravu prírodným a výživným nápojom, ktorý uspokojí aj náš pocit hladu a zároveň nespôsobí úbytok energie. Vítaným benefitom prírodnej kúry NEERA je zníženie nadváhy a odbúravaniu  odpadových látok z nášho tela.

Trvanie kúry: Predstava že niekolko dni po sebe ma človek piť iba prírodný sirup neera može byt pre niekoho dosť ťažká. Doporučená dĺžka očistnej kúry je 7 až 10 dni. Pre tých čo  na začiatku  neveria, že dokažu 7 dni nejest bežné potraviny na ktoré boli doteraz zvyknutí je tu aj 3 denná alternatíva.  Prípadne telu určite prospeje aj  keď si doprajete očistný deň aspoň raz do týždňa.

  • 3 dni – Ľahká  verzia diety . Jedno balenie Madal Bal sirupu (500 ml) vydrží v približne 3 dni.
  • 7 – 10 dní – Štandardná odporúčaná verzia, táto forma prináša najvačší efekt a želaný výsledok a je doporučovaná vyrobcami.
  • 1x týždenne – základná verzia diety, ktorá Vám taktiež prinesie želané ovocie a určite touto diétou nič nepokazíte. Stačí si zvoliť ktorýkoľvek deň v týždni a konzumovať počas dňa iba sirup Neera počas 6 týždňov.

Príprava Neera nápoja

Na prípravu dennej dávky (2 litrov) potrebujeme:
1,5dl čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
1,5dl prírodného stromového sirupu NEERA
kajenské korenie podľa chuti cca 1/10 kávovej lyžičky
1,7l čistej vody

Na prípravu 3dl nápoju NEERA potrebujeme:
2 polievkové lyžice prírodného stromového sirupu NEERA
2 polievkové lyžice čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
štipka kajenského korenia
doliať vodu do celkového objemu 3dl

Získavanie sirupu Neera

Sirup Neera sa získava narezaním kvitnúcich stoniek stromu paliem. Takto získaná miazga tak zaručuje najsilnejšiu životnú energiu, ktorá by sa inak časom zmenila na ovocie stromu (napríklad kokos o jeho blahodarných účinkoch na telo už vieme). Zozbieraná miazga sa ďalej ohrieva nad otvoreným ohňom a tým sa zhusťuje.

 

Zloženie sirupu Neera

Ako uvádza výrobca sirupu Neera, jeho podstatnou zložkou je bohatý podiel esenciálnych minerálov

Javorový sirup je bohatý na horčík a zinok, dva prvky, ktoré v palmovom sirupe nie sú takmer vôbec zastúpené. Palmový sirup naopak obsahuje veľké množstvo draslíka a vápnika, dva prvky nevyhnutné pre správne fungovanie buniek, a preto dôležité pri prečisťovaní. 

Keď sú tieto dva sirupy zmiešané v správnom pomere, vznikne unikátny Madal Bal prírodný stromový sirup, ktorého zloženie je vyvážené pre ľudský organizmus.

Pokračujte vo svojej detoxikačnej kúre s tipmi na zdravý jedálníček a zdravými receptami na našom blogu:
 Tipy na 7-dňový detox jedálníček” 

  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33544527/
  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22732982/
  • https://neera.sk/prirodny-stromovy-sirup-neera/

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *