VLOG: Viedeň

 • LOKALITA:

  Viedeň, Rakúsko

 • TYP VÝLETU:

  gastronomicko-poznávací

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  1 deň

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  Rathaus, Belvedere, Schoenbrunn, Kunsthistorisches Museum, Prater,…

 • JEDLO:

  talianska + rakúska kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

⛪️Po Liptove sa nám žiadal nejaký kvalitný citybreak a preto sme si ako ďalšiu destináciu zvolili Viedeň. Aj keď vo Viedni bol snáď už každý, táto metropola nás vždy dokáže príjemne prekvapiť a zakaždým sa nám podarí nájsť nové zaujímavé miesta.
Tentokrát sme náš výlet zahájili perfektnou kávičkou a jablkovou štrúdľou v Café Museum na Karlsplatzi, pokračovali sme do Naturhistorisches Museum, odkiaľ sme sa pešo presunuli cez Hofburg a mestskú štvrť Graben, kde sme si dali pizzu v našej obľúbenej L´Osterii a podvečer sme strávili prechádzkou po Kärtner Strasse a prehliadkou Stephansdomu.

⛪️Naturhistorisches Museum alebo aj Prírodovedné múzeum vo Viedni je skutočným unikátom a jeho návšteva bola skutočným zážitkom nielen pre deti, ale aj pre nás dospelých. Nachádza sa tu viac ako 20 miliónov vzácnych exponátov z prehistorických období až po 200 rokov staré vypreparované zvieratá až po modely dinosaurov v životnej veľkosti. Cena lístka pre dospelého bola 15€.

⛪️Café Museum, je naša obľúbená kaviareň s tradičnou viedenskou atmosférou priamo v centre Karlsplatzu, kde robia mimo iného najlepší Apfelstrudel so šľahačkou. Kaviareň bola založená v roku 1899 a krátko na to sa stala miestom stretnutia viedenských umelcov s kultovým statusom. Stretávali sa tu napr. géniovia ako Gustav Klimt, Peter Altenberg a Adolf Loos.

⛪️Graben je jednou z najznámejších ulíc v centre viedenského starého mesta, ktorá začína od Stephansplatzu na začiatku Kärntner Straße a vedie severozápadne. Z niekdajšej priekopy, ktorá bola navrhnutá ako pešia zóna, vedú úzke historické uličky. Funguje ako luxusná nákupná a prechádzková ulica a spolu s Kärntner Strasse a Kohlmarktom tvorí “zlaté U” viedenského obchodu.

⛪️Stephansdom, alebo aj Katedrála sv.Štefana, znamená mnoho vecí: je svetoznámym kultúrnym bohatstvom, národnou pamiatkou Rakúska a symbolom rakúskej identity. Stephansdom je však predovšetkým kostolom, kde sa koná denne až 7 bohoslužieb. Na ochranu katedrály voči vplyvom prostredia je ročne potrebných približne 2,2 milióna eur.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *