VLOG: Smolenice

 • LOKALITA:

  Smolenice, Trnavský kraj

 • TYP VÝLETU:

  relaxačný

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  min. 2-3 hod.

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  Smolenický zámok, Včelovina, jaskyňa Driny, Hlbočiansky vodopád, Havrania skala, Záruby,...

 • JEDLO

  medové produkty, medovina, káva

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️

🏰SMOLENICE🏰
ranná prechádzka v zámockom parku a kávička v Medovej kaviarni🐝

👉 Na mieste dnešného Smolenického zámku na úpätí Malých Karpát v obci Smolenice stál kedysi stredoveký hrad. Bol postavený 14. storočí ako posledný zo strážnych hradov pri malokarpatských priesmykoch.

👉Na konci 18. storočia hrad spustol a na začiatku 19. storočia vyhorel, takže zostali z neho iba ruiny. Na začiatku 20. storočia začali jeho poslední majitelia, Pálfiovci, stavať na hradných ruinách terajší Smolenický zámok, ktorý dobudovali až po roku 1945.

👉V súčasnosti je zámok v správe Slovenskej akadémie vied. V letných mesiacoch je zámok a jeho nádvorie sprístupnené verejnosti a ponúka prehliadky zámku, konajú sa tu rôzne eventy, svadby či konferencie. Na zámku je možné sa ubytovať, čo môže byť taktiež zaujímavý zážitok.

👉 Po prechádzke v zámockom parku, sme sa išli zohriať do Medovej kaviarne v areáli Včelovina. Príjemná kaviarnička ponúka skvelé lokálne medové produkty a má nádherný interiér aj exteriér, v ktorom nájdete bylinkovú včelársku záhradu.

👉 Vo Včelovine v Smoleniciach sa vyrába jedna z  najlepších medovín sveta. Prečo je taká dobrá? Na rozdiel od väčšiny medovín, Včelovina kvasí v nízkych teplotách okolo 17 °C a vyrába sa z 3 druhov lokálneho medu. Nemôžete ju pri najbližšej návšteve neochutnať !

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *