VLOG: Serfaus

 • LOKALITA:

  Serfaus, Tirolsko, Rakúsko

 • TYP VÝLETU:

  dobrodružný

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  min. 1 deň

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  turistika, cykloturistika, lyžovanie

 • JEDLO

  rakúska tradičná kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

🚡🏂 SERFAUS – stredisko v rakúskom Tirolsku, kde si nielen dobre zalyžujete🏂🚡

👉 Serfaus bol naozaj “highlight” nášho tirolského tripu – krásne panorámy, ľahká turistika, zasnežené vrcholky 3-tisícoviek, výborná gastronómia a rozvinuté stredisko nás prekvapili a očarili natoľko, že by sme sa tam hneď vrátili !

🚡 Serfaus je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Tirolsko v okrese Landeck. Táto dedinka je známa ako súčasť populárneho lyžiarskeho regiónu „Serfaus-Fiss- Ladis“, ktorý vznikol, keď sa Serfaus spojil s dvoma blízkymi obcami Fiss a Ladis v roku 1999.
 

🚡 Zaujímavosťou tejto obce je tunajší Dorfbahn, teda najkratšie metro na svete, ktoré ju robí zónou úplne bez áut. So štyrmi stanicami a dĺžkou 1280m umožňuje úplný zákaz vjazdu áut v meste a zároveň zachováva atraktivitu obce pre turistov, najmä pre lyžiarov. Cesta ku kabínkovej lanovke týmto metrom trvá 7 minút a je úplne zadarmo !

🚡 Serfaus je veľmi známe a rušné lyžiarske stredisko a počas hlavnej sezóny sa musí postarať o veľké množstvo lyžiarov. Na svahy sa dostanete lanovkou a kabínkovou lanovkou. V ostatných mesiacoch láka toto stredisko na turistiku, cykloturistiku, horolezectvo, či nordic walking.

🚡 Nachádza sa na náhornej plošine 500m nad horným údolím Inn v Tirolsku v západnom Rakúsku. Nad mestom sa týči vysoký hrebeň, ktorý spája horu Furgler (3004 m.n.m.) s horou Schönjoch (2491 m.n.m.). Na opačnej strane údolia je 20 km dlhý hrebeň Glockturmkamm s vrcholom Pfroslkopf (3148 m.n.m.).

🚡 V pohorí Serfaus-Fiss-Ladis je množstvo turistických trás od ľahkých až po ťažké. Je tu taktiež neuveriteľné množstvo atrakcií pre deti a taktiež veľa kvalitných reštaurácií, kde si určite prijdete na svoje.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *