VLOG: Piešťany

 • LOKALITA:

  Piešťany, Trnavský kraj

 • TYP VÝLETU:

  relaxačný

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  1 deň

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  Piešťanské kúpele, Thermia Palace Piešťany, Centrum mesta Piešťany, Kolonádový most, EKO PARK Piešťany, Aupark Piešťany, hrad Tematín...

 • JEDLO

  tradičná kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️

🦚️Opäť sme navštívili Piešťany a prekvapila nás nádherná jeseň na Kúpeľnom ostrove, vyrezali sme si halloweensku tekvicu, dali si kávičku a prešli sme sa z kúpeľného parku až do centra mesta…
 
🦚️Navštívili sme aj Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel, ktorý je dominantou Kúpeľného ostrova. Keď prvýkrát otvoril svoje elegantné brány v roku 1912, bol to prvý 5* hotel na Slovensku a dnes sa tento hotel radí medzi najlepšie na Slovensku.
 
🎃 V Kaviarni Alexander sme si vyrezali halloweensku tekvicu, poobedie sme si vychutnali pri káve s výhľadom na park a pokračovali sme prechádzkou po Kúpele Piešťany s príjemnou jesennou atmosférou. Pozrite si ako som vyrezával halloweensku tekvicu v Hoteli Thermia Palace TU !
 
🦚️Symbolom Piešťan je páv, ktorého tu môžete vidieť s inými vtákmi, ktoré na priamo na Kúpeľnom ostrove chovajú. Páv odkazuje na dávnu poveru o vtákovi, ktorý sa so zlomenou nohou bahnil v miestnych močiaroch, až kým sa mu neuzdravila. Druhým symbolom je bronzová socha barlolámača, ktorá vraví o liečivej sile siričitého bahna a horúcej termálnej vody. Socha barlolámača je dominantou Kolonádového mosta a stojí na jeho začiatku, pri vstupe na Kúpeľný ostrov.
 
🦚️Iba 85km od Bratislavy, či 40km od Trnavy, nájdete toto známe kúpeľné mestečko s bohatou históriou, kde si môžete užiť príjemnú prechádzku po Kúpeľnom ostrove, môžete si tu vychutnať výbornú kávu, kúpiť kúpeľné oblátky a príjemne si tu zrelaxovať ! 
 
SLEDUJTE NÁS na sociálnych sieťach pre viac VIDEÍ z našich výletov nielen za ZDRAVÍM ale aj dobrým JEDLOM:
EKO-BIO-NATURA je komunitný portál, kde nájdete:
🌿 BLOG s odbornými článkami o zdraví a prírode
🌿 VLOG o cestovaní po Slovensku a okolí
🌿 RECEPTÁR so zdravými, lacnými a rýchlymi receptami z našej kuchyne
🌿 E-SHOP s viac ako 3000 eko, bio a prírodnými produktami a doplnkami výživy
🌿 KATALÓG FIRIEM, ktoré ponúkajú kvalitné bio a eko produkty a služby
🌿 INZERCIA, kde môžete inzerovať čokoľvek zo sveta eko-bio-natura úplne zadarmo

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *