VLOG: Best of LIPTOV 3

 • LOKALITA:

  Liptov - okres Ružomberok

 • TYP VÝLETU:

  gastronomicko-relaxačný

 • CENOVÁ NÁROČNOSŤ:

  €€€

 • ČASOVÁ NÁROČNOSŤ:

  1-2 dni

 • VÝLETY V OKOLÍ:

  Čutkovská dolina, Jelení vodopád, Malinô Brdo, Hrabovo, Vodopád Lúčky, Vlkolínec, Brankovský vodopád, Liskovská jaskyňa, Tarzania Hrabovo,...

 • JEDLO:

  tradičná slovenská kuchyňa

 • CELKOVÉ HODNOTENIE:

  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Prvý jesenný víkend sme opäť brázdili môj rodný kraj Liptov. Pre pokračovanie vášho obľúbeného seriálu “Best of Liptov” sme si vybrali okolie Ružomberka. Keďže nám počasie prialo, navštívili sme Čutkovskú dolinu a Kolibu u dobrého pastiera, Hrabovo, Salaš Krajinka, Vodopád Lúčky a boli sme pri otvorení 1. ružomberského pivovaru.

Čutkovská dolina je jedna z najkrajších dolín pohoria Veľkej Fatry a nachádza sa neďaleko Ružomberka. Na jej začiatku môžete navštíviť Kolibu u dobrého pastiera a deti sa tu dokážu vyšantiť v jej areáli. 

Ak máte čas a chuť, môžete sa vydať po cca. 6-kilometrovom náučnom chodníku Známa Neznáma, kde si môžete vychutnať nielen výhľady na okolitú prírodu, ale aj na 24-metrový Jelení vodopád, či nádhernú tiesňavu.

My sme sa vydali iba na krátku prechádzku, keďže v areáli Koliby sa konalo otvorenie 1. ružomberského pivovaru Ursus, kde sme mali možnosť ochutnať ich remeselné pivá a vstúpiť do priestorov, kde sa toto pivo vyrába. Tento event bol sprevádzaný koncertom kapely Los Bombarderos, množstvom dobrého jedla a piva.

Následne sme sa presunuli k vodnej nádrži Hrabovo, odkiaľ taktiež vedie lanovka na Malinô Brdo. Naše potulky Ružomberkom pokračovali do obľúbeného Salaša Krajinka. Je to tradične vybudovaný komplex krásnych dreveníc, kde si môžete dať výborné bryndzové halušky, prípadne zakúpiť si tu lokálne syrárske produkty, či čerstvé pečivo v tunajšej pekárni.

Po ceste domov sme sa zastavili v Lúčkach, kde vás v úplnom strede obce prekvapí nádherný 12-metrový Lúčanský vodopád, ktorý je prírodnou pamiatkou a súčasťou TANAPu.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *